AKO TO BOLO NAOZAJ.

Autor: Jozef Valach | 22.11.2016 o 12:14 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  239x

Dejinné fakty očami popredného hysterika...historika, teda mňa. V tejto rubrike konečne pozriete pravde do očí, až sa Vám z toho poznania hlava zatočí.

 

             Dobrý deň. Dnes by som tu chcel čo to  v krátkosti popísať o tom, ako sa vlastne píšu dejiny. Často sa bavíme o histórii a zabúdame na jednu vec, že dejiny píšu víťazi, takže nie sú vždy aj pravdivé. Ja som si dal tú námahu, že som overoval nielen verzie víťazov, ale aj verzie porazených a tých, čo na smetisku dejín zremizovali v riadnom hracom čase. Takže si teraz prečítajte, ako to bolo s niektorými dejinnými faktami a osobnosťami naozaj.

             Na začiatku všetkého bol boh. Díval sa znudene na prázdnu zemeguľu a rozmýšľal, čo by vyparatil. A tak, aby bola sranda a aby sa mal na čo so všetkými svätými pozerať, stvoril na Zemi rôzne zvery, rastliny........ ale niečo tomu chýbalo... a tak, aby bola ešte väčšia sranda, stvoril muža a povedal: „Hmmmmm, pekný“..... Potom, aby zas tej srandy nebolo už priveľa,  stvoril ženu, pozrel na ňu a povedal: „Hmmmmm, veď ona sa domaľuje“...... A veru sa mu zo všetkých vecí najviac vyfarbili ľudia. Tak si aspoň zopár známych pripomeňme a trochu poopravme fakty. Pre krátkosť času vyberiem naozaj len zopár známych osobností, ale ako sa vraví: " Keď neprší, nech aspoň kvapká" ....alebo ako my štrekári s obľubou toto porekadlo vylepšujeme : " Keď nejde vlak načas, nech aspoň mešká. "

Viete, že: Medúza - prvá grécka celebrita, ktorá sa dokázala presadiť aj napriek tomu, že bola strašne škaredá, mala blýskavé oči, veľké zuby a namiesto vlasov mala hady, čím si vyslúžila prezývku „ antická Martinka z Turca “. Preto niet divu, že každý pri pohľade na túto kôpku neúspešných plastických operácií sklamenel od hrôzy. Jej postupnú premenu mali na svedomí bohovia, ako trest za to, že ju paparrazi prichytili v chúlostivej situácii s bohom hyperaktivity Neposeidónom. Najviac vody namútila v jej prípade Héra, bohyňa masla na hlave a do všetkého chcela vidieť Anténa, bohyňa signálu a prenosových vĺn. A keď sa na nej tvári vyšantil Herpes, boh oparu, bola chuderka medúza zrelá na to, aby si ju vzal do opateri Áres, boh jednotky intenzívnej starostlivosti. K tomu, že nikdy so žiadnym chlapom nechodila, možno trochu v neposlednej rade prispel aj fakt, že nemala nohy.

Viete, že:  Napoleon bol veľký vojvodca. No...veľký......mal krátke nohy a tak ho kamaráti v dobrom prezývali „Lož“. Celé detstvo strávil v knižniciach, ani nie tak kvôli tomu, že by tak rád čítal, ale on jednoducho nedočiahol na regále s knižkami. Jeho malá výška alebo ak chcete, veľká nížka bola príčinou jeho totálneho fiaska pri ťažení do Ruska. Dvorný francúzsky meteorológ Žozéf De Bilko síce správne predpovedal pre ruské oblasti iba dlhodobý prízemný mrazík, ale Napoleon si vo svojej namyslenosti neuvedomil, že takému krpcovi, ako je on, bude prízemný mrazík siahať až po uši.

Viete, že: Lenin kvôli tomu, aby si vystrelil z Auróry a z proletariátu všetkých krajín, vynašiel veľkú októbrovú socialistickú revolúciu a kvôli časovému posunu ju začal až v novembri.

Viete, že : Ďalším paradoxom je Mozartov osud. Tento rakúsky hudobný skladateľ celý život komponoval a nakoniec sa z neho v pamäti ľudí aj tak najviac zachovali  jeho gule.                                                    
Viete, že: Jánošík bol najznámejší slovenský zbojník. Ale zároveň aj najflegmatickejší, lebo mal všetko na háku a keby nosil značkové krpce, nemusel sa vôbec vo feudálnom pube na tej rozsypanej strukovine zdrbať. Pretože ako som si zistil, baba z prípecka mu hodila pod nohy nelúpaný hrach. A struky, ako iste všetci dobre vieme, majú veľmi malý stupeň šmykľavosti. Svojou povestnou vetou : „ Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte“, obohatil slovenskú kuchyňu o kanibalské menu.

Viete, že: Luciano Pavarotti, taliansky operný spevák nemal vo svojom fachu konkurenciu. Dlhé roky sa v spojitosti s jeho strašne obéznou postavou spájalo podozrenie, že konkurenciu nemá preto, lebo ju všetku zjedol.

Viete, že: Za éry prezidenta Spojených Štátov Billa Clintona zažil fajčiarsky salónik v Bielom dome svoj vrchol.....a keby len jeden.

To by bolo pre dnes všetko, rozlúčim sa s Vami jednou veselou básničkou o Arnoldovi Schwarzenegrovi, pričom paradoxne to nebude moc veselé, s básničkou to má v podstate hovno spoločné a Arnold tam bude spomínaný len tak okrajovo....... čiže vôbec.. 

brum, brum, brum, dal by som si rum......... tak viem, že obsahovo to dosť pokrivkáva, ale posolstvo je tam myslím jasné všetkým generáciam.....


 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?