O Mrázikovi

Autor: Jozef Valach | 18.11.2016 o 19:16 | Karma článku: 3,42 | Prečítané:  209x

Mierne nachladnutá rozprávočka, navodzujúca tú pravú sviatočnú atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov.

Mrázik - ( spieva )  Dnes úradilas jólačka, dnes........ A ty sa mi tu čo váľaš pod tým zimným sukulentom, dievčisko jedno nepodarené a naskutku aj zhulené ?! Si nachladnutá, či čo ?!

Nastenka - Áno som, dobrý deduško.....

Mrázik - Ty na čom fičíš ? Ti nestačí, že tu všade naokolo fíčí meluzína ? Aký som ti ja deduško ? Ja som Mrázik v najlepších rokoch ! O rok len štyristopäťdesiate výročie svojich omrzlín oslavujem a vraj deduško ?! To je dnes mládež !..... Ale zas stále lepšie, ako za Lenina. Ten ma chcel do fabriky poslať...... Brrrr, až ma striasa pri tej predstave !  A teba ako nazývajú ?

Nastenka - Nastenka...

Mrázik - Zrejme tendrová, keď sa ťa chceli takto v lese navždy zbaviť.

Nastenka - Nie, ja som len Nastenka. Macocha ma sem poslali, vraj trochu banánov nám do polievky treba.

Mrázik - Nastenka, Nastenka, nie si ty náhodou agitačná nástenka ? Lebo na tú sa nedalo dívať a na teba sa nedá nielen dívať, ale ani ťa počúvať ! To by si skôr v mojom lese na stromoch tú polievku našla rásť, než banány !!!   To musela tá striga stará dobre vedieť, zbaviť sa ťa chcela !

Nastenka - Oj veru nechcela, ujčok. Macocha ma má veľmi rada. Aj vlasy mi pravidelne umelo predlžuje, každý deň mi ich kmása, ťahá a šticuje. Viete vy, koľko by som za také odborné procedúry vo vlasovom magazíne platila ?

Mrázik - Pekná si,......... juj, ale či si ty optimistka nenapraviteľná, Nastenka. Nesmieš  každému slepo dôverovať, sa ti to raz vypomstí....... Čo nič nevravíš ? Voľáko ti úsmev na tvári zamrzol, vari si význam mojich káravých slov konečne pochopila ?................... A do prdele, veď ja som sa ti palicou zmrzlajdou tváre dotkol, čím som ťa na štyridsať kilový nanuk premenil !  Čo som to len vykonal, toto ani poisťovňa nepreplatí ! Teraz, aby som okolo nej utekal ako Emil Zátopek, až kým sa na nej ľad neroztopí ! To bude paráda na tie moje prefajčené pľúca...

Ivan - Nechaj tak, snežný ZZ TOP ! Ja ju zohrejem rýchlejšie a kvalitnejšie. Takto sa na ňu položím, celý sa do toho vložím a tak ju posú......

Mrázik - A ty si kto, drzý šuhaj ? A zlez z toho mrazeného výrobku, Nastenkou zvaným.

Ivan - Ja ti dám takého drzého a takého šuhaja, starigáň hipisácky ! Vari ty nepoznáš Ivana, najkrajšieho tvora  a bohatiera v celej ruskej stepi ?!

Mrázik - Nie....

Ivan - Čo je toto za zapadákov, že sem nedorazil chýr o mojej nekonečnej kráse, nesmiernej inteligencii, ozrutánskej sile, obrovskej charizme a priam nevídanej skromnosti ?! Keby som bol cár, dám ťa za tvoju neinformovanosť sťať !

Mrázik - Ale nie si, tak sa budem musieť stať večer sám....... ako vždy. Pod jedličkou a  zrejme borovičkou. Je dnes v akcii. A prečože máš medvediu hlavu, krásavec nevšedný ? Nová móda z parlamentu ? Gorilie hlavy omrzeli ?

Ivan - Nie, jeden lesný krpec ma chcel takto úmyselne zohyzdiť a potrestať za moju trúfalú krásu. Ako vidíš, nepodarilo sa, aj s medveďou hlavou som široko ďaleko bystrozrako najkrajší. Som jednoducho nezošpatiteľný. A teraz ma nechaj chvíľu s touto chladnou kráskou, nech ju párkrát zohrejem a dobre jej spravím, lebo iba tak zo seba medvediu hlavu snímem.

Mrázik – Čo to robíš Ivan ?! Toto sa smie robiť v lese až po 22 hodine, ty prasa ! Chceš, aby mi to tu kvôli tebe zavreli ?! Okamžite z nej zlez !  Chceš ju rozbiť ?! A obleč si to značkové kožušinové spodné prádlo !

Ivan – Si píš, Krakonoš, že by bola pár dní rozbitá...... ale aj zohriata a usmiata.

Marfuša - Mohli by ste byť už konečne ticho ?! Tu sa nedá v kľude ani slaninka opekať, chleba krájať, pálenka popíjať a orech lúskať !

Mrázik - A ty sa tu odkiaľ berieš, hovoriaca ropucha ? A to som ozajstnú ropuchu ešte zjavne urazil...

Marfuša - Ja ti dám ropuchy, starigáň bradatý ! Nastenku sledujem, mať mi nakázali. Vraj má predtuchu, že tá hlupaňa v lese na bohatiera a bohatstvo narazí. Tak aby som za ňou zaraz išla a všetko jej vzala, lebo mne treba bohatiera, mne treba poklady. Zaslúžim si, krásna som, aj múdra !!!!  

Mrázik - Ale inak ti je teplo, dievčatko ?

Marfuša - Vcelku hej, prečo ?

Mrázik - Že sa ti kožuch chytil od ohňa.....

Ivan - Neboj švárna deva, Ivan ten plameň zahasí a druhý v tvojej hrudi rozdúcha.

Marfuša - Len ty rýchlo has, hlava bravčová a nedúchaj a nedúfaj !!   Jaaaj, jaaaaaaaj !!!

Ivan - Hádam hlava medvedia, si chcela povedať, nie ?

Marfuša - Pre mňa, za mňa..... Mňa je hodný len veľmi bohatý a urodzený fešák...

Mrázik - Čo si tu dnes dali zraz všetci sibírski narkomani, či čo ?!

Ivan - Ty si pohrdla mnou, najkrajším bohatierom ?!

Marfuša - Že najkrajším ............., ti šije, somár starý ?!

Mrázik - To si mala povedať mne, Marfuša, nie náhodou ?

Marfuša - Ani náhodou! Aj na teba príde, somár ešte starší ! Idú totiž o tebe chýry, že krásnym pannám nesmierne bohatstvo rozdávaš.

Mrázik - Keby aj, prečo to práve teba zaujíma ?

Marfuša - A ja mám kde ? Háá ?! Rýchlo navaľ poklady, lebo ťa naskutku na invalidný dôchodok pošlem !

Mrázik - A čože ty chceš ?! Krásna nebudeš nikdy a panna budeš naveky. Ale napríklad tuto Nastenka, tá bohatstvo dostane. Krásna sťa obrázok Stalinovej svokry a aj pannou ešte............... Ivan, ty zvrhlík, ideš z nej dole ?!!!!!

Ivan - Veru idem, dedo Mrázik, veru už idem........,dobro som vykonal....... a prečo mi tá medvedia gebuľa teda nezmizla ?

Marfuša -   Lebo dobro treba páchať nestále, ty môj nefešný, ale ako na teba od pol pása dole kukám, dobre vyzbrojený medvedisko. Tebe si ja rovno na pleci domov odnesiem aj s tým tvojim pokladom. No poď, poď, neutekaj predomnou, nemáš šancu, v Černobyle som bola v atletickom klube najlepšou bežkyňou. Ako jediná som tam predbehla tlakovú vlnu po výbuchu. O celé koliečko.                

Ivan - Nechaj ma, baba jedna....... ja nechcem skončiť ako škratofil, pomóóć !!!!

Nastenka - Deduško, čo ste to so mnou porobili ? Ako mi je teplo pri srdci a aj trochu nižšie. To vy ste ma tak nádherne zohriali ? Lebo ak áno, tak s vami rovno ostanem.

Mrázik - Nuž nebudem ti klamať dievka moja, keď si ty v tom, že je to tak. Veru ja som ťa tak krásne zohrial.

Nastenka - Vedela som, už od siedmeho okamihu som sa do vás zaľúbila. A tuším mi mierna víchrica sukňu vyhrnula...

Mrázik - Ej, len si ju ty nechaj rovno vyhrnutú, Nastenka. Pohľadám ja rýchlo viagrovník a príde ďaľšia víchrica..., čo víchrica, hotový tajfún... a veštica, vraj v tomto roku budete mať citový život chladný, hahaha !!!  ............... ( spieva ) dnes úradílas jólačka, dnes..............

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?