O Mrázikovi

Autor: Jozef Valach | 18.11.2016 o 19:16 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  226x

Mierne nachladnutá rozprávočka, navodzujúca tú pravú sviatočnú atmosféru blížiacich sa vianočných sviatkov.

Mrázik - ( spieva )  Dnes úradilas jólačka, dnes........ A ty sa mi tu čo váľaš pod tým zimným sukulentom, dievčisko jedno nepodarené a naskutku aj zhulené ?! Si nachladnutá, či čo ?!

Nastenka - Áno som, dobrý deduško.....

Mrázik - Ty na čom fičíš ? Ti nestačí, že tu všade naokolo fíčí meluzína ? Aký som ti ja deduško ? Ja som Mrázik v najlepších rokoch ! O rok len štyristopäťdesiate výročie svojich omrzlín oslavujem a vraj deduško ?! To je dnes mládež !..... Ale zas stále lepšie, ako za Lenina. Ten ma chcel do fabriky poslať...... Brrrr, až ma striasa pri tej predstave !  A teba ako nazývajú ?

Nastenka - Nastenka...

Mrázik - Zrejme tendrová, keď sa ťa chceli takto v lese navždy zbaviť.

Nastenka - Nie, ja som len Nastenka. Macocha ma sem poslali, vraj trochu banánov nám do polievky treba.

Mrázik - Nastenka, Nastenka, nie si ty náhodou agitačná nástenka ? Lebo na tú sa nedalo dívať a na teba sa nedá nielen dívať, ale ani ťa počúvať ! To by si skôr v mojom lese na stromoch tú polievku našla rásť, než banány !!!   To musela tá striga stará dobre vedieť, zbaviť sa ťa chcela !

Nastenka - Oj veru nechcela, ujčok. Macocha ma má veľmi rada. Aj vlasy mi pravidelne umelo predlžuje, každý deň mi ich kmása, ťahá a šticuje. Viete vy, koľko by som za také odborné procedúry vo vlasovom magazíne platila ?

Mrázik - Pekná si,......... juj, ale či si ty optimistka nenapraviteľná, Nastenka. Nesmieš  každému slepo dôverovať, sa ti to raz vypomstí....... Čo nič nevravíš ? Voľáko ti úsmev na tvári zamrzol, vari si význam mojich káravých slov konečne pochopila ?................... A do prdele, veď ja som sa ti palicou zmrzlajdou tváre dotkol, čím som ťa na štyridsať kilový nanuk premenil !  Čo som to len vykonal, toto ani poisťovňa nepreplatí ! Teraz, aby som okolo nej utekal ako Emil Zátopek, až kým sa na nej ľad neroztopí ! To bude paráda na tie moje prefajčené pľúca...

Ivan - Nechaj tak, snežný ZZ TOP ! Ja ju zohrejem rýchlejšie a kvalitnejšie. Takto sa na ňu položím, celý sa do toho vložím a tak ju posú......

Mrázik - A ty si kto, drzý šuhaj ? A zlez z toho mrazeného výrobku, Nastenkou zvaným.

Ivan - Ja ti dám takého drzého a takého šuhaja, starigáň hipisácky ! Vari ty nepoznáš Ivana, najkrajšieho tvora  a bohatiera v celej ruskej stepi ?!

Mrázik - Nie....

Ivan - Čo je toto za zapadákov, že sem nedorazil chýr o mojej nekonečnej kráse, nesmiernej inteligencii, ozrutánskej sile, obrovskej charizme a priam nevídanej skromnosti ?! Keby som bol cár, dám ťa za tvoju neinformovanosť sťať !

Mrázik - Ale nie si, tak sa budem musieť stať večer sám....... ako vždy. Pod jedličkou a  zrejme borovičkou. Je dnes v akcii. A prečože máš medvediu hlavu, krásavec nevšedný ? Nová móda z parlamentu ? Gorilie hlavy omrzeli ?

Ivan - Nie, jeden lesný krpec ma chcel takto úmyselne zohyzdiť a potrestať za moju trúfalú krásu. Ako vidíš, nepodarilo sa, aj s medveďou hlavou som široko ďaleko bystrozrako najkrajší. Som jednoducho nezošpatiteľný. A teraz ma nechaj chvíľu s touto chladnou kráskou, nech ju párkrát zohrejem a dobre jej spravím, lebo iba tak zo seba medvediu hlavu snímem.

Mrázik – Čo to robíš Ivan ?! Toto sa smie robiť v lese až po 22 hodine, ty prasa ! Chceš, aby mi to tu kvôli tebe zavreli ?! Okamžite z nej zlez !  Chceš ju rozbiť ?! A obleč si to značkové kožušinové spodné prádlo !

Ivan – Si píš, Krakonoš, že by bola pár dní rozbitá...... ale aj zohriata a usmiata.

Marfuša - Mohli by ste byť už konečne ticho ?! Tu sa nedá v kľude ani slaninka opekať, chleba krájať, pálenka popíjať a orech lúskať !

Mrázik - A ty sa tu odkiaľ berieš, hovoriaca ropucha ? A to som ozajstnú ropuchu ešte zjavne urazil...

Marfuša - Ja ti dám ropuchy, starigáň bradatý ! Nastenku sledujem, mať mi nakázali. Vraj má predtuchu, že tá hlupaňa v lese na bohatiera a bohatstvo narazí. Tak aby som za ňou zaraz išla a všetko jej vzala, lebo mne treba bohatiera, mne treba poklady. Zaslúžim si, krásna som, aj múdra !!!!  

Mrázik - Ale inak ti je teplo, dievčatko ?

Marfuša - Vcelku hej, prečo ?

Mrázik - Že sa ti kožuch chytil od ohňa.....

Ivan - Neboj švárna deva, Ivan ten plameň zahasí a druhý v tvojej hrudi rozdúcha.

Marfuša - Len ty rýchlo has, hlava bravčová a nedúchaj a nedúfaj !!   Jaaaj, jaaaaaaaj !!!

Ivan - Hádam hlava medvedia, si chcela povedať, nie ?

Marfuša - Pre mňa, za mňa..... Mňa je hodný len veľmi bohatý a urodzený fešák...

Mrázik - Čo si tu dnes dali zraz všetci sibírski narkomani, či čo ?!

Ivan - Ty si pohrdla mnou, najkrajším bohatierom ?!

Marfuša - Že najkrajším ............., ti šije, somár starý ?!

Mrázik - To si mala povedať mne, Marfuša, nie náhodou ?

Marfuša - Ani náhodou! Aj na teba príde, somár ešte starší ! Idú totiž o tebe chýry, že krásnym pannám nesmierne bohatstvo rozdávaš.

Mrázik - Keby aj, prečo to práve teba zaujíma ?

Marfuša - A ja mám kde ? Háá ?! Rýchlo navaľ poklady, lebo ťa naskutku na invalidný dôchodok pošlem !

Mrázik - A čože ty chceš ?! Krásna nebudeš nikdy a panna budeš naveky. Ale napríklad tuto Nastenka, tá bohatstvo dostane. Krásna sťa obrázok Stalinovej svokry a aj pannou ešte............... Ivan, ty zvrhlík, ideš z nej dole ?!!!!!

Ivan - Veru idem, dedo Mrázik, veru už idem........,dobro som vykonal....... a prečo mi tá medvedia gebuľa teda nezmizla ?

Marfuša -   Lebo dobro treba páchať nestále, ty môj nefešný, ale ako na teba od pol pása dole kukám, dobre vyzbrojený medvedisko. Tebe si ja rovno na pleci domov odnesiem aj s tým tvojim pokladom. No poď, poď, neutekaj predomnou, nemáš šancu, v Černobyle som bola v atletickom klube najlepšou bežkyňou. Ako jediná som tam predbehla tlakovú vlnu po výbuchu. O celé koliečko.                

Ivan - Nechaj ma, baba jedna....... ja nechcem skončiť ako škratofil, pomóóć !!!!

Nastenka - Deduško, čo ste to so mnou porobili ? Ako mi je teplo pri srdci a aj trochu nižšie. To vy ste ma tak nádherne zohriali ? Lebo ak áno, tak s vami rovno ostanem.

Mrázik - Nuž nebudem ti klamať dievka moja, keď si ty v tom, že je to tak. Veru ja som ťa tak krásne zohrial.

Nastenka - Vedela som, už od siedmeho okamihu som sa do vás zaľúbila. A tuším mi mierna víchrica sukňu vyhrnula...

Mrázik - Ej, len si ju ty nechaj rovno vyhrnutú, Nastenka. Pohľadám ja rýchlo viagrovník a príde ďaľšia víchrica..., čo víchrica, hotový tajfún... a veštica, vraj v tomto roku budete mať citový život chladný, hahaha !!!  ............... ( spieva ) dnes úradílas jólačka, dnes..............

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?